2 0 1 1   C L A S S I C A L   B A L L E T   A W A R D S

Adjudicators:   Mrs Donna Mahoney – Bennett


RESULTS

NOVICE


FIRST PLACE:  Mia Corliss, Shephard Academy of Dance

SECOND PLACE: Lucette Caillaux, Patricia Yvonne Academy of Dance
THIRD PLACE:  Jessica Davis, Patricia Yvonne Academy of Dance

FOURTH PLACE: Samarah Ansell, Shephard Academy of Dance

H/C:  Dakota Hunter, Shephard Academy of Dance

H/C:  Elise McKinlay, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

MINI

 

FIRST PLACE: Mikayla Preston, Shephard Academy of Dance
SECOND PLACE: Anne Enderby, Shephard Academy of Dance

THIRD PLACE:  Sienna Lovell, Patricia Yvonne Academy of Dance

FOURTH PLACE: Livia Overall, Patricia Yvonne Academy of Dance

FIFTH PLACE: Holly Ray, Patricia Yvonne Academy of Dance

H/C:  Laura Boulton, 2 The Beat Dance Factory

H/C:  Lucette Caillaux, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

JUNIOR

 

FIRST PLACE:  Ettienne Montzka-Caceres, Patricia Yvonne Academy of Dance

SECOND PLACE: Jordan Edwards, South Coast Dance Academy
THIRD PLACE:  Eleanor Petricevic, South Coast Dance Academy

H/C: Taylor Powell, South Coast Dance Academy

H/C:  Jesse Thompson, South Coast Dance Academy

H/C:  Crystal Smith, Patricia Yvonne Academy of Dance

H/C:  Holly Ray, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

 

    

INTERMEDIATE

 

FIRST PLACE:  Ettienne Montzka-Caceres, Patricia Yvonne Academy of Dance
SECOND PLACE: Rebecca Matijevic, Patricia Yvonne Academy of Dance
THIRD PLACE: Maeghan Stace, Patricia Yvonne Academy of Dance

FOURTH PLACE:  Jessica Floyd, Shephard Academy of Dance

H/C:  Jordan Edwards, South Coast Dance Academy

H/C:  Chloe Jane Freeman-Sear, South Coast Dance Academy

 

SENIOR

 

FIRST PLACE:  Rebecca Matijevic, Patricia Yvonne Academy of Dance

SECOND PLACE:  Jade Egan, South Coast Dance Academy 
THIRD PLACE:  Maeghan Stace, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

ADVANCED

 

FIRST PLACE:  Rebecca Matijevis, Patricia Yvonne Academy of Dance

SECOND PLACE:  Lisa Eeles-Travers, Shephard Academy of Dance
THIRD PLACE:  Katie Day, Westside Academy of Dance

H/C:  Cassandra Whitworth, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

 

THE PERPETUAL CUP for MOST PROMISING JUNIOR STUDENT

 

WINNER - Ettienne Montzka-Caceres, Patricia Yvonne Academy of Dance

 

THE PERPETUAL CUP for MOST OUTSTANDING SENIOR STUDENT

 

WINNER - Rebecca Matijevic, Patricia Yvonne Academy of Dance